Lietotāja rīki

Vietnes rīki


veikali:lietuvas-autoplaci

Lietuvas autoplači

Uzmanību! Raksts tapis 2015. gada oktobrī. Tākā uz raksta lasīšanas momentu daudz kas var būt mainījies.

Viļņas autotirgus

Adrese: Gariūnų g. 43A, Vilnius

Atrodas pāri ielai pretim slavenajam Garjunu tirgum. Pirmajā acu skatienā tas nav pamanāms, jo piebraucot ir redzmai tikai boksi, kuros tirgo un uz vietas nomaina riepas. Bet tos apbraucot apkārt no kreisās puses - paveras autoplača plašumi.

Cenu ziņā - šeit vairāk, šobrīd, atrodamas mašīnas cenā virs 4500€. Ja agrāk mašīnas bija piedzītas viena pie otras, un izbraukt ar tām bija lielas grūtības, tad šobrīd tam ir labi, laikam, ja 1/4 no bijušās varenības.

Kauņas autotirgus

Adrese: Taikos pr. 135b, Kauņa

Neteiksim, ka zeļ un plaukt, bet dzīvība kūsāt kūsāja. Salīdzinot ar iepriekšējo varenumu arī ir samazinājums, bet nav tik izteikts, kā tas bija Viļņā.

Šeit, atšķirībā no pārējiem tirgiem, darbojas mašīnu tirgošana no traliem - ja ir rokas, tad iespēja lēti nopirkt labu auto, kas pēc neliela darba ieguldījuma izskatīsies kā puķīte un ilgi vēl kalpos jaunajam saimniekam. Protams, jārīkojas ātri, jo labākos eksemplārus pārķer vietējie pārpircēji. Un ir arī momenti, kad mašīna jau nopirkta tralam pat vēl neapstājoties. Neskaitīju, bet apmeklējuma reizēs bija, ne vairāk kā 10 tralu. Tirgus ziedu laikos tralu laukums bija daudz lielāks un vienā reizē tur atradās vairāki desmiti tralu.

Tāpat arī laukums kur izstādītas mašīnas - ir palicis tikpat liels, bet ziedu gadu saspiestības vairs nejūtas.

Ja runā par cenām, tad orientēties var sākot ar 2500€, bet, protams, ir atrodami arī labi eksemplāri arī par zemākām cenām.

Blakus atrodas Regitras (Lietuvas CSDD analogs) filiāle, un, spriežot, cik mašīnu stāvēja rindā uz reģistrāciju, tirdzniecība tirgū notiek.

Utenas autoplači

Adrese: Kupiškio g. 11, Utena, Lietuva

No daudzajiem lielajiem un mazajiem autoplačiem šeit ir palicis tikai viens nopietns autoplacis. Tirgus kā tāds, ir aizvēries, pēc viena no tirgotāja teiktā, jau gadus 3-4 atpakaļ.

Cenu kategorijā var meklēt mašīnas sākot no 2000€, protams, vairāk ir pārstāvētas mašīnas nedaudz augstākā cenu kategorijā.

Kopsavilkums

Šoreiz meklējām VW Golf 4 dīzeli, tākā vairāk pievērsām uzmanību šai markai un modelim. Kopumā par visiem tirgiem tika atrastas un apskatītas labi, ja kādas 15 mašīnas. No tām rūpīgāku apskati veicām labi, ja kādām 6. Paralēli arī nedaudz pievērsām uzmanību arī benzīnniekiem - konstatējām interesantu momentu - Kauņā nebija neviena 1.6, tikai 1.4 un pāris 2 litru. Tāpat bēdīga situācija bija ar 5. Golfiem - subjektīvi - to bija pat mazāk nekā 4.

Tāpat subjektīvi novērtējot - aptuveni vienādas kvalitātes auto Utenā maksāja lētāk, bet tas ir tāds ļoti subjektīvs viedoklis.

Runājot par mašīnu kvalitāti - ko var vēlēties no lietotas mašīnas tādā cenu kategorijā? Katra no mašīnām ar savu „odziņu“: dažām skrāpējumi, dažas pēc avārijas, dažām motors darbojās aizdomīgi smagi. Cerēt nopirkt mašīnu „kā no salona“ būtu naivi.

Jā, un salīdzinājumā ar ziedu laikiem, kad gandrīz visiem auto bija tranzīta numuri, tad šobrīd tā nav, tāpēc, ja taisās atbraukt ar mašīnu atpakaļ pats, tad pirkums ir jāveic un jānoformē Regitrā līdz 14.00.

Lūk tā…

UPD 12.09.2016: Jautājums komentāros par darbu svētdienās.

Nevaru atbildēt par visiem, viss mēdz mainīties, bet paziņas svētdienās ir tos apmeklējuši. BET ir jāņem viena nianse, ja mašīna tomēr tiek noskatīta - auto parasti placī ir nereģistrēti, t.i., nedrīkst pārvietoties pa ceļiem - nav numura zīmes. Līdz ar to jāņem līdzi trals, vai arī būs jāgaida otrdiena, tuvākās autoplačiem Regitras (CSDD LV gadījumā) strādā sestdienās, bet nestrādā pirmdienās. Kauņā un Viļņā var atrast filiāles, kas strādā arī pirmdienās, taču Utenas gadījumā - tikai otrdiena.

Vēl var ņemt vērā - ka tirgus diena ir sestdiena, līdz ar to visi pārdevēji gādā mašīnas uz sestdienu, un labākās paspēj noņemt nākošajā momentā, kad trals ir iebraucis sestdienas dienā Kauņas (šeit vēl nedaudz tirgo no traliem) placī.

UPD 04.07.2018: Busiņu plača adrese Radvilišķos.

Neesmu tur bijis, vienkārši pagadijās viens Youtube video. Cenas gan tādas interesantas.

Adrese: Maironio g. 167, Radviliškis 82129, https://www.mkauto.lt/

UPD 23.08.2019: Marijampoles autoplacis

Adrese: Gamiklu g. 9, Mariampole

Darba laiks: pirmdiena - otrdiena, no 6.00 līdz 14.00 (tas, ko atradu internetā, iespējams ka strādā katru dienu)

Informācija atrasta internetā un tur neesmu bijis. Pēc internetā atrodamās informācijas - cenas mazākas, un auto kvalitāte arī zemāka.

veikali/lietuvas-autoplaci.txt · Labota: 16.06.2021 17:11 , labojis Imants