Lietotāja rīki

Vietnes rīki


veikali:veikali-belostoka

Veikali Belostokā (Polija)

Uzmanību! Viss plūst un mainās, tāpēc ņem vērā, ka šajā lapā publicētā informācija var būt neprecīza vai novecojusi! Ja Tu to konstatē, lūdzu, paziņo par to komentāros. Priecāšos, ja informācija būs noderīga, un būtu patīkami, ja pēc brauciena padalītos ar savu informāciju ar jauniem labu iepirkšanās vietu atradumiem, vai noderīgām lietām, kas ir jāņem vērā.

Belostoka (Belastoka, Bjalistoka) mūsu tautiešu vidū ir kļuvusi diezgan populāra iepirkšanās vieta Polijā. Šeit izklāstīta pieredze par iepirkšanās braucieniem un neliels veikalu saraksts.

Ceļš

Nevaru apgalvot, ka Belostoka ir pārāk tālu, tāpēc pats vienmēr braucu bez nakšņošanas. Tomēr jāsaka, ka nakts braukšana un ceļu īpatnības gan Polijā, gan Lietuvā var pamatīgi nogurdināt, tāpēc vēlams, lai stūrētāji būtu vairāki un pieredzējuši. Ņemot vērā to, ka izbraukšana (lai tiktu uz tirgu no rīta) notiek naktī, ļoti iespējams - no iepriekšējās dienas rīta nemaz nav gulēts. Tāpēc ļoti labi ir paņemt kādus spilvenus, lai viens no stūrētājiem varētu kādu ceļa daļu pagulēt.

Parasti no izbraukšanas līdz atgriešanās mājās paiet no 23 līdz 27 stundām. Viss atkarīgs no tā, ko un cik ilgi apmeklē, cik organizēti ir līdzbraucēji.

Protams, tie, kas nevēlas tik ekstrēmu šoppinga ceļojumu, var laicīgi pasūtīt naktsmājas kādā no Belostokas viesnīcām. Protams, var arī meklēt naktsmājas jau pilsētā iebraucot. :)

Kādas tad ir ceļa īpatnības? Braukšana ir saraustīta, jo:

 1. daudz apdzīvotu vietu, kur nākas samazināt ātrumu;
 2. ceļa krustojumi. Lai varētu nogriezties no ceļa pa kreisi divu rindu ceļš kļūst par 3 joslu ceļu. Tur, bieži vien, tiek uzlikts ātruma ierobežojums.
 3. Lai arī dažus ātruma ierobežojumus negribētos ievērot, tomēr to piespiež darīt fotoradari. Taču, spriežot pēc vietējiem braucējiem, liela daļa no radariem ir tukši.
 4. Ceļš caur Suwalki ir ļoti populārs un noslogots tranzīta ceļš - liela smagā transporta plūsma. Jāņem vērā, vietās, kur ir lielas asfaltētas apmales, var būt situācijas, ka veidojas trīs joslas. :) Esiet gatavi dot ceļu pretī braucošajam pavirzoties tuvāk malai.

Nauda

Poļu zloti (PLN) Tos var nopirkt tepat Latvijā, var arī Polijā uz tirgus (redzat nosaukumu Kantora - tur maina naudu). Ja braucat lielākā kompānijā un maināt naudu tur uz vietas - saliecieties kopā - var izprasīt izdevīgāku kursu. Kolēģi, kas ir braukuši - stāsta, ka izdevīgāk naudu mainīt ir uz vietas.

Ņemot vērā mūsdienu laikmetu var iztikt bez naudas maiņas operācijām - izmantojot bankomātu noņemt no savas kartes vajadzīgo zlotu skaitu.

Lai vieglāk būtu saprast preces vērtību latos, labi būtu paņemt kalkulatoru, vai lapiņu ar sarakstītām vērtībām noteiktam daudzumam zlotu, piemēram, 2, 3, 5, 10, 20, 25, 30, 50, 100, utt.

Komunikācija

Tākā poļiem ir slāviskas saknes, ar viņiem var mēģināt runāt krieviski. Lai gan ņemot vērā notiekošo Ukrainā - labāk tomēr angliski (ir dzirdēts, ka krievieski runājošos mēdz pasūtīt trīs mājas tālāk). Vairumā gadījumu atbilde būs poliski. Ja gadījumā nesaprot, var pārprasīt/precizēt - lielu saprašanās problēmu nav bijis.

Nezinu kāpēc, bet tirgū poļus saprast vieglāk nekā veikalos.

Belostokas veikalu, tirgu saraksts

Belostokas tirgus http://www.lech.net.pl/targowisko.htm http://www.centrumhandlowehetman.com/ Kawaleryjska 19/23

Vieslielākais tirgus Polijas austrumu pusē. Aizņem 8.5ha. Darba laiks no 5.00 līdz 17.00.

Vieta, kas ir pirmā katra brauciena maršrutā. Neteiktu, ka viņš atstāj liela tirgus iespaidu, bet tomēr ir diezgan plašs. Pirmajā reizē es nepamanīju jauno tirgus daļu - biju šokēts - tik vien? Tirgus priekšā ir maksas auto stāvvieta - iebraukšana vieglajiem 2 zloti. Spriežot pēc mašīnu numuriem sestdienās pamatkontingents ir baltkrievi.

Tirgū izdevīgi iegādāties apģērbu. Liels džinsu pārdevēju skaits un tie ir lēti, protams - kvalitāte ir jānovērtē. Ja runā par sieviešu apģērbu - sajūta, ka orientācija ir uz baltkrievu gaumi. Līdzbraucējas sūdzējās, ka nevar atrast nekādas normālas kleitas kas patiktu.

Tirgū ir izdevīgi meklēt apģērbu un mantas bērniem: ratiņus, bērnu spēlītes. Ja skatās no ielas uz tirgu, tad labajā tirgus pusē ir vesela noliktava tikai ar spēlēm un apģērbiem bērniem. Tik lētas cenas nevienā Latvijā apmeklētā veikalā netika manītas.

Tirgū pieejams plašs preču klasts: sadzīves lietas, instrumenti, darba rīki, mantas mašīnām utt. - cenas, protams, mazākas par LV cenām.

Jebkurai iegādājamai mantai jāpievērš uzmanība tās kvalitātei, piemēram, kolēģa iegādātais liels atslēgu komplekts bija labs, taču mašīnu akumulatoru lādētājs - sīkāk pētot - viņš neriskētu ar to lādēt akumulatoru. Nu bet neuzmanīgi iegrābties var arī tepat Latvijā.

Mazliet pameklējot, iespējams atrast arī nedaudz pārtikas - piemēram, konfektes. Salīdzinot ar veikalu cenām, līdzbraucēji teica, ka labāk būtu pirkuši konfektes tirgū.

Lidl http://www.lidl.pl Nowowarszawska 6; Jesionowa 1a

Lidl veikalu tīkls eiropā ir diezgan plašs. Ja ņem pēc līdzībām ar LV, tad tas ir SuperNeto. Adrešu saraksts nepilnīgs, Lidl veikalu pilsētā ir vairāk.

Ja plānots iepirkt produktus, tā ir pirmā vieta pēc tirgus, kur ir jābrauc. Daudziem produktiem ir liels derīguma termiņš, līdz ar to var nodrošināties ilgākam laika posmam. Ja salīdzina cenas, tad tās ir simpātiskas - ir preces, kas lētākas nekā vairumtirdzniecības bāzes piedāvājumā.

Cash & Carry http://www.selgros.pl/ Produkcyjna 99

Vairumtirdzniecības bāze. Norēķins tikai skaidrā naudā! Itkā domāta tikai juridiskām personām, ir jānoformē speciāla ieejas karte.

Privātie var arī tikt - pie ieejas jāiedot pase un tiek izdrukāta speciāla A4 formāta lapa, kuru pie kases būs jāuzrāda. Subjektīvi - izskatās, ka ir lētāk. Vairums preču var ņemt arī vienā eksemplārā, bet dažas preces iet lielākos iepakojumos. Salīdzinājumā ar LV sastopamajiem Cash&Carry - LV ir tukši un dārgi.

Auchan http://auchan.pl Produkcyjna 84; Hetmańska 16

Hipermarkets. Pāri ielai - turpat kur Cash & Carry. Lielākoties visu platību aizņem viens veikals. Ir arī dažādi citi nelieli veikaliņi.

Leroymerlin http://leroymerlin.pl Produkcyjna 86; Hetmańska 18

Būvmateriālu veikals. Atrodas blakus abiem Auchaniem. Uz Produkcyjna, subjektīvi liekas, ka veikals lielāks. Laika trūkuma dēļ iepētīts tika minimāli. Bija interesantas lietas, ko LV nebiju redzējis.

Galeria Biala, Real, Media Markt http://www.galeriabiala.bialystok.pl/ Czesława Miłosza 2

Vidējs tirdzniecības centrs. Daudz dažādu veikalu. Liels sadzīves elektronikas preču veikals Media Markt, Hipermarkets Real. Līdzbraucēji teica, ka cenas stipri neatšķiroties no Latvijas cenām, lai gan man likās kā tomēr ir lētāk.

Galeria Alfa http://www.alfacentrum.com.pl/bialystok/ Świętojańska 15

Tirdzniecības centrs. Ir apģērbu veikali C&A un H&M. Daudz bērnu preču veikalu. Cenu ziņā spriest grūti.

Carrefour http://www.carrefour.pl Wysockiego 67

Tesco http://www.tesco.pl/ Białostoczek 1; 27 Lipca 2

Akciju avīzītes - http://www.promoceny.pl/

Oficiālās brīvdienas Polijā - http://www.kalendarzswiat.pl/swieta/wolne_od_pracy/2013

Pilsētas karte ar tekstā minētiem veikaliem (atvainojos par kvalitāti): https://www.google.com/maps/d/edit?mid=17L58tC7nHVj8CF_CAk_u6yzYy1Y&usp=sharing

Zemāk - veikalu saraksts, kas atrasts meklējot vairāk informācijas par Belostokas veikaliem.

Elektrotehnikas veikali Belostokā

Belostokas elektrotehnikas veikali, kā arī elektrotehnikas Interneta veikali, kur preci var savākt Belostokā. Jāteic, ka pēc cenām - aptuveni tas pats kas Latvijas interneta veikalos. Var arī atrast akcijas preces ar labām atlaidēm. Cenu starpība starp LV un Poļu veikaliem var būt jūtama.

 • Fotorimex, ul. Kujawska 49, http://fotorimex.pl - fotoveikals. Foto un videokameras, objektīvi, studijas aparatūra. Ir arī cita elektronika.
 • Havo, ul. Przędzalniana 6H, http://www.havo.pl - sadzīves tehnikas noliktava. Saitā nav cenu un piedāvājuma. Ir saite uz interneta veikalu.
 • Komputronik, ul. Wl. Wysokiego 67, vai ul. Wyszynskiego 2/1. Pašos veikalos ir neliels piedāvājums. Viss tiek pasūtīts iepriekš Internetā
 • Martom atrodas Wyszyńskiego 2, http://martomgsm.sotech.pl - jaunu mobīlo tālruņu pārdošana, laptopi, TV.
 • Mediamarkt, atrodas Bjala tirdzniecības centrā ul. Czesława Miłosza 2, http://www.mediamarkt.pl.
 • Rtveuroagd, http://www.euro.com.pl, atrodas galerijā Alfa un Auchanā uz Produkcyjna 84. Daļa preces ir veikalā, bet daļa ir laicīgi jāpasūta.
 • Vobis, atrodas Galeria Bjala un Auchanā uz Produkcyjna 84, http://www.vobis.pl Pārsvarā datori un viss priekš viņiem.
 • X-kom ul. Legionowa 9/1, http://www.x-kom.pl/
 • Zeto, ul. Skorupska 9, http://www.sklepzeto.pl Pārsvarā datori un to aksesuāri, ir arī TV un navigatori.

Elektrotehnikas Interneta veikali

Celtniecības lietu veikali un lielveikali Belostokā

Mēbeļu veikali Belostokā

Netālu no Belostokas ir vairākas mēbeļu ražotnes. Liels daudzums Latvijā pieejamo poļu mēbeļu nāk tieši no Belostokas apkārtnes.

Elektroinstrumentu veikali Belostokā

Tirgi Belostokā

Preces bērniem Belostokā

Preces bērniem izdevīgāk skatīt tirgū. Labajā pusē no galvenās ieejas ir veikals/bāze. Tur var atrast dažnedažādas spēlītes, kā arī apģērbu. http://www.to-ma.pl/

Ratiņus Belostokas tirgū var meklēt ejot dziļāk - var teikt, ka ir viena starpeja aptuveni 25 metru garumā kur ir tikai un vienīgi dažādu veidu bērnu ratiņi - sākot no parastiem beidzot ar 3 in 1 un bērnu sēdeklīšiem. Cenas arī patīkami iepriecināja. Salīdzinājumā ar Belostokas veikalu cenām - tirgū ir lētāk.

Ar to viss nebeidzas - pārējās preces bērniem (apģērbs, spēļmantiņas) var atrast visā tirgu. Ja runā par pamperiem - ja patirgojas - var paņemt lētāk - bet ekonomija, salīdzinot ar Latviju, varētu būt kādi pāris lati.

Kosmētikas veikali Belostokā

Autoriepu veikali Belostokā

Auto rezerves daļu veikali Belostokā

Ja Tev šis raksts patika - iesaki to izlasīt arī citiem izmantojot sociālo tīklu pogas. Paldies!

Ja Tev ir ko papildināt, priecāšos, ja atstāsi savu informāciju zemāk esošajā komentāru formā.

Ja neredzi komentāru sleju - atslēdz reklāmas bloķētāju, utml.

veikali/veikali-belostoka.txt · Labota: 23.07.2023 21:45 , labojis Imants