Lietotāja rīki

Vietnes rīki


linux:ekonomisks-vps-hostings

Ekonomiskā līmeņa VPS hostings

Radās nepieciešamība gan savām vajadzībām, gan dažiem klientiem optimizēt resursu. Sākuma stāvokļi bija dažādi:

klienti ar serveri ofisa telpās, kam bija pienācis laiks jaunināt dzelžus un programmatūru; klients, kas neracionāli nomāja izdalīto serveri (max 5%); utml.

Veicot stāvokļa izpēti nonācām pie secinājuma, ka optimālākais būtu izmantot Virtuālā Privātā Servera (VPS) hostinga variantu.

Diemžēl, Latvijas VPS pakalpojumu sniedzējus izkonkurēja Lietuviešu VPS hostings - Time4VPS*. Servisu piedāvājošais uzņēmums ir nopietns Lietuvas uzņēmums - UAB „Interneto vizija“.

Uz šī raksta tapšanas brīdi esmu klients jau gandrīz gadu. Uzņēmums piedāvā dažādas ražības un veida VPSus:

KVM; Container VPS - OpenVZ - lētāks par KVM; Storage VPS - uz OpenVZ bāzes, ja ir liels glabājamo datu apjoms. Bet bez lokālās rezerves kopēšanas iespējām. Dropbox bezmaksas analogu Nextcloud var uzlikt, bet, protams, par rezerves kopēšanu ir jāparūpējas; Windows VPS - ja ir kas darbināms uz Windows.

Papildus var izmantot bez maksas DNS, un par nelielu samaksu papildus SPAM filtru. Bez tā - sagatavojot VPS darbam var izvēlēties, ka tiek uzstādīts kāds webhostinga vadības panelis, piemēram, maksas Cpanel, vai arī bezmaksas varianti - ISPconfig. Nav nekas un nekur papildus jāmeklē un jāinstalē - viss strādā.

Atbalsta IP6, kā arī par vienreizēju samaksu var iegādāties papildus IP4.

Nenotiek nekāda portu bloķēšana. Ierobežojums ir uz procesora laiku - ja noslodze vairākas minūtes būs 90% un vairāk.

Protams, ja notiek aktīva lielu datu apmaiņa, tad piedāvātie VPS var nederēt, jo katram no tiem ir ierobežojumi uz datu apjomu. Piemēram - ierobežots pa tīklu pārraidāmo datu apjoms, bet - sasniedzot limitu - ātrums vienkārši tiek samazināts. Kā saprotu 10x, bet pārbaudīt nav nācies.

No novērotā, un ar ko ir nācies saskarties:

  • par paredzamajiem darbiem tiek brīdināts dienu iepriekš - parasti tehniskie darbi notiek nakts stundās. Downtime nav ilgāks par 10 minūtēm.;
  • tika pārnests viens KVM (ap 120Gb) uz citu nodi - downtime ilga aptuveni 20 minūtes. KVM atsāka darboties bez problēmam. Laiks gan bija izvēlēts pirmssvētku dienā ap 14:00. Tiku brīdināts par darbiem.;
  • par visu laiku ir bijusi viena nopietnāka avārija - problēmas ar tīklu, kas tika atrisināta aptuveni 20-30 minūšu laikā;
  • bija nācies saskarties, ka viens no SPAM marķēšanas servisiem bija sācis stingri filtrēt visas vēstules - filtrēja nevis pēc konkrēta IP, bet visu AS (IP Autonomā sistēma - t.i., visu tīklu, kas pieder hostingam). Cietēji no šīs filtrēšanas bija daudzi hostingi;
  • uz atbalsta pieprasījumiem atbild operatīvi;
  • diemžēl, ja grib vienu skaistu rēķinu par vairākiem VPS, tad tie ir jāņem vienā dienā. Maksā avansā par nākošo periodu.
  • klienta profilā ir iespēja priekš VPS definēt lietotājus ar dažādām profila piekļuves tiesībām.

Starp citu - ja grib vēl vairāk ietaupīt, tad, uz raksta tapšanas momentu notiek akcija (vairākus mēnešus, bet nezinu - cik turpināsies) - pirmais VPS rēķins par puscenu - tātad var paņemt VPS uz gadu (pat diviem) par puscenu. Tākā apmeklē Time4VPS* un lieto vesels!

* Affiliate saite - servisa sniedzējs par klienta atvešanu maksā nelielu naudisku kompensāciju, ar ko es varu nosegt sava servera darbināšanas izmaksas.

linux/ekonomisks-vps-hostings.txt · Labota: 16.06.2021 17:12 , labojis Imants