Lietotāja rīki

Vietnes rīki


linux:ekonomisks-vps-hostings

Ekonomiskā līmeņa VPS hostings

Radās nepieciešamība gan savām vajadzībām, gan dažiem klientiem optimizēt resursu. Sākuma stāvokļi bija dažādi:

klienti ar serveri ofisa telpās, kam bija pienācis laiks jaunināt dzelžus un programmatūru; klients, kas neracionāli nomāja izdalīto serveri (max 5%); utml.

Veicot stāvokļa izpēti nonācām pie secinājuma, ka optimālākais būtu izmantot Virtuālā Privātā Servera (VPS) hostinga variantu.

Diemžēl, Latvijas VPS pakalpojumu sniedzējus izkonkurēja Lietuviešu VPS hostings - Time4VPS*. Servisu piedāvājošais uzņēmums ir nopietns Lietuvas uzņēmums - UAB „Interneto vizija“.

Esmu Time4VPS* klients jau vairāk par pieciem gadiem.

Uzņēmums piedāvā dažādas ražības un veida VPSus:

 • KVM;
 • Container VPS - OpenVZ - lētāks par KVM;
 • Storage VPS - uz OpenVZ bāzes, ja ir liels glabājamo datu apjoms. Bet bez lokālās rezerves kopēšanas iespējām. Dropbox bezmaksas analogu Nextcloud var uzlikt, bet, protams, par rezerves kopēšanu ir jāparūpējas;
 • Windows VPS - ja ir kas darbināms uz Windows.

Papildus var izmantot bez maksas DNS, un par nelielu samaksu papildus SPAM filtru. Sagatavojot VPS darbam var izvēlēties, ka tiek uzstādīts kāds webhostinga vadības panelis, piemēram, maksas Cpanel, vai arī bezmaksas varianti - ISPconfig. Nav nekas un nekur papildus jāmeklē un jāinstalē - viss strādā.

Atbalsta IP6, kā arī var iegādāties papildus IP4.

Cīņai pret spama sūtīšanu bloķē 25. portu, bet sazinoties ar atbalsta dienestu tas diezgan ātri tika atrisināts. Ierobežojums ir uz procesora laiku - ja noslodze vairākas minūtes būs 90% un vairāk.

Protams, ja notiek aktīva lielu datu apmaiņa, tad piedāvātie VPS var nederēt, jo katram no tiem ir ierobežojumi uz datu apjomu. Piemēram - ierobežots pa tīklu pārraidāmo datu apjoms, bet - sasniedzot limitu - ātrums vienkārši tiek samazināts. Kā saprotu 10x, bet pārbaudīt nav nācies.

No novērotā, un ar ko ir nācies saskarties:

 • par paredzamajiem darbiem tiek brīdināts dienu iepriekš - parasti tehniskie darbi notiek nakts stundās. Downtime nav ilgāks par 10 minūtēm.;
 • tika pārnests viens KVM (ap 120Gb) uz citu nodi - downtime ilga aptuveni 20 minūtes. KVM atsāka darboties bez problēmam. Laiks gan bija izvēlēts pirmssvētku dienā ap 14:00. Tiku brīdināts par darbiem.;
 • par visu laiku ir bijusi viena nopietnāka avārija - problēmas ar tīklu, kas tika atrisināta aptuveni 20-30 minūšu laikā;
 • bija nācies saskarties, ka viens no SPAM marķēšanas servisiem bija sācis stingri filtrēt visas vēstules - filtrēja nevis pēc konkrēta IP, bet visu AS (IP Autonomā sistēma - t.i., visu tīklu, kas pieder hostingam). Cietēji no šīs filtrēšanas bija daudzi hostingi;
 • uz atbalsta pieprasījumiem atbild operatīvi;
 • diemžēl, ja grib vienu skaistu rēķinu par vairākiem VPS, tad tie ir jāņem vienā dienā. Maksā avansā par nākošo periodu.
 • klienta profilā ir iespēja priekš VPS definēt lietotājus ar dažādām profila piekļuves tiesībām.

Starp citu - ja grib vēl vairāk ietaupīt, tad, uz raksta tapšanas momentu notiek akcija (vairākus mēnešus, bet nezinu - cik turpināsies) - pirmais VPS rēķins par puscenu - tātad var paņemt VPS uz gadu (pat diviem) par puscenu. „Melnās piekdienas“ laikā un kādu nedēļu pēc tiek piedāvātas arī atlaides 75% lielumā pirmajam periodam. Tā kā apmeklē Time4VPS* un lieto vesels!

* Affiliate saite - servisa sniedzējs par klienta atvešanu maksā nelielu naudas kompensāciju. Ar to es varu nosegt sava servera darbināšanas izmaksas.

linux/ekonomisks-vps-hostings.txt · Labota: 15.03.2024 07:11 , labojis Imants