Lietotāja rīki

Vietnes rīki


kriptovalutas:kur-nopirkt-kriptovalutu

Kur un kā var nopirkt kriptovalūtu?

Ja jau esi nonācis šajā lapā, tad, laikam esi aizdomājies par iespēju iegādāties sev nākotnei kādu kriptovalūtu (Bitcoin, Ethereum, XRP(Ripple), Chainlink, utt.).

Uz ieraksta izveides brīdi pasaulē ir vairāk nekā 6000 (sk. https://coinmarketcap.com/) dažādu kriptovalūtas monētu. Vairums no tām ir nekam nederīgas, un, lielākoties, paredzētas pašu monētu radītāju peļņai.

Atceries!!! Investēšana kriptovalūtās ir riskants pasākums. Ņemot vērā, ka monētu cenas svārstās lielos diapazonos - investē tikai to naudas apjomu, kādu esi gatavs zaudēt!!! Jebkurā gadījumā - veic papildus izpēti.

Un vēl. Dažas saites ir referālsaites - t.i., ja klikškināsiet saiti un reģistrēsities, tad es saņemšu nelielu kompensāciju par jauna klienta piesaisti.

Varianti, kā var nopirkt kriptovalūtu:

 • no cilvēka;
 • nopirkt valūtas maiņas servisā;
 • iegādāties kriptovalūtu biržā;

Valūtas iegāde no privātpersonas

Tākā šis ir diezgan aktuāls temats, tad šajā gadījumā ir jābūt ļoti uzmanīgam. Šajā jomā ir saradies daudz krāpnieku, kas gatavi iedzīvoties uz cilvēku nezināšanas rēķina. Rezultātā var nedabūt nekādu kriptovalūtu, bet arī zaudēt savu naudu. Šis kriptovalūtas iegādes variants netiek apskatīts.

Valūtas maiņas servisi

Eksistē arī fiziski naudas maiņas punkti, taču šeit runa ies par naudas maiņas servisiem internetā.

Pirms ķerties pie konkrēta kriptovalūtu maiņas punkta pakalpojumu izmantošanas labi būtu pameklēt atsauksmes par šo naudas maiņas punktu.

Ir jārēķinās, ka jebkurš naudas maiņas punkts veiks KYC (zini savu klientu) pārbaudi - var palūgt iesniegt pases vai personas ID fotogrāfiju, selfiju, kā arī pat komunālo pakalpojumu rēķinu.

Viens no maiņas punktu mīnusiem ir lielās darijumu komisijas. Tas attiecas gan uz kriptovalūtas maiņu, gan līdzekļu pārskaitījumiem.

Kā arī - daudzi maiņas punkti nestrādā ar parasto naudu - nav iespējams pārskaitīt un veikt naudas apmaiņu.

Kriptovalūtu biržas

To ir daudz. Tāpēc ieteikums izvēlēties lielākās pēc apgrozījuma biržas. Biržu sarakstu ar apgrozījumu var ieraudzīt https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/ lapā.

Būs nepieciešams apgūt nelielus biržas tirdzniecības pamatus. Kā izlikt pirkšanas/pārdošanas orderus, utt. Instrukcijas var atrast Youtubē.

Protams, būs nepieciešams veikt KYC darbības. Daļai biržu, ja darījumi notiek līdz noteiktam apjomam - var iziet vienkāršoto KYC.

Kā plusus biržu izmantošanā varu minēt:

 • zemas komisijas maksas par maiņas darījumu;
 • iespēja definēt vēlamo iegādes cenu;
 • zemas komisijas maksas par valūtu pārvedumiem;
 • daļā biržu ir iespēja nopirkt un pārdot valūtu kredītā (margin);

Mīnusi:

 • nepieciešamība apgūt tirdzniecības termināli. Vairumam tas nesagādā problēmas;
 • daļā biržu ir iespēja nopirkt un pārdot valūtu kredītā (margin). - iesācējiem bīstama lieta - naudu var zaudēt ļoti ātri.

Ja ir plāns nopirkt un turēt, tad var izvēlēties populārākās - kura vairāk patīk. Protams, veic arī patstāvīgu izpēti.

Biržas:

Bitstamp (veicot reģistrēšanos izmanotojot šo saiti saņemsi $20 bonusu, kad veiksi kriptovalūtas pirkumu virs $100.):

 • viena no vecākām biržām;
 • strādā Eiropā - viegli veikt naudas pārvedumu no bankas konta;
 • pārskaitījums no kredītkartes ir dārgs;
 • neliels skaits tirgojamo valūtu - Eiro, Amerikas dollārs, Lielbritānijas Mārciņa, Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, Stellar Lumens, Paxos Standart;

Binance (ja kas - reģistrējoties izmantojot šo saiti, saņemsi 10% cashback no komisiju maksām):

 • pieņem bankas pārskaitījumus;
 • ievadot naudu ar kredītkarti - neliels Cashback;
 • plašs kriptovalūtu klāsts;
 • iespēja tirgot izmantojot kredīta plecu (līdz pat x5);
 • iespēja noguldīt kriptovalūtu un pelnīt procentus;
 • iespēja tirgot izmantojot kredītplecu (margin) - pirkt un pārdot līdz pat 10x vairāk par esošo pašu kapitālu - brīdinu, ka tā ir diezgan bīstama nodarbe - ar nelielu cenas kustību var zaudēt visus savus līdzekļus. Iesācējiem tas nav ieteicams.

Procentu ienākums no kriptovalūtām

Bez iespējas, ka vienkārši nopirkt un turēt kriptovalūtu un gaidīt, kad tās vērtība augs, pastāv iespēja ar kriptovalūtu pelnīt procentus.

Ir divi ienākuma gūšanas varianti:

 • staking - ja ir nepieciešamais minimālais kriptovalūtas apjoms, tad var piedalīties kriptovalūtas transakciju pārbaudē - par dalību šajā procesā tiek maksāta atlīdzība ģenerējot jaunas valūtas vienības. To var darīt izveidojot un turot savu nodi (vienkāršā valodā - online dators ar strādājošu maku, kas pārbauda transakcijas), vai, ja kriptoaktīvu apjoms ir nepietiekošš - piedaloties kopīgos pulos - vairāki kriptovalītas turētāji apvienojas, lai sasniegtu minimāli nepieciešamo steikingam monētu daudzumu. Drošākais variants - izmantot savu nodi, bet ja monētu nepietiek - izmantot biržu piedāvātos pakalpojumus, piemēram Binance.
 • kriptovalūtu aizdošana/noguldīšana - pelnīt procentus aizdodot/noguldot savu kriptovalūtu. To piedāvā Binance.

Protams, noderīgi ir atcerēties, ka vienmēr pastāv iespēja, ka nosauktie uzņēmumi var pazust no zemes virsmas ar visu kriptovalūtu - tāpēc vienmēr ir jāizvērtē riski.

Kur varu glabāt savu kriptovalūtu?

Atceries. Glabājot kriptovalūtu maiņas servisā vai biržā - nauda ir pakļauta riskam. Birža var tikt uzlauzta, var izdomāt, ka esi atbalstījis teroristus un 101 iemeslu. Un liegt piekļuvi kriptovalūtai. Un ej pierādi - ka nēesi pingvīns.

Tāpēc drošākais variants ir tad, kad atslēga no tava kriptomaciņa atrodas pie Tevis.

Viens no variantiem ir uzsādīt maciņu savā datorā. Ir jāmeklē atbilstošais maciņš izvēlētai kriptovalūtai. Un, protams, jāveic nopietna izpēte par katru maciņu. Šim variantam ir jābūt pārliecībai, ka dators netiks savīrusots vai uzlausts, jo tad, liela iespēja, ka maciņa informācija tiks nokopēta, un kriptonauda tiks nozagta. Divkārt uzmanīgākam ir jābūt, ja izdomā maciņu turēt telefonā vai planšetē - labāk to nedarīt!

Savukārt, labākais maciņa veids fiziskais maciņš. Tā ir neliela ierīce, kura uzģenerē maciņu un visas darbības notiek ierīcē. Viņa var stāvēt plauktā, ja vien nav fiziskas piekļuves - nozagt nevarēs. Pie kam, ja nozags, ir 24 vārdu „atslēga“, un ja to neturēs kopā ar ierīci - skaiti, ka ierīce būs vienkārši mikroshēmas gabaliņš.

Bet ja būs nozagta tikai ierīce, atlīks tikai iegādāties jaunu ierīci un ar 24 vārdu „atslēgu“ varēs atjaunot piekļuvi glabātai kriptovalūtai.

Par pašu ierīci un kā tas strādā var palasīt un iegādāties https://shop.ledger.com/pages/ledger-nano-x?r=aba1bd390c6b. Uzmanību! Nepērciet šo ierīci citās vietnēs (ebay, amazon utml) - tikai ražotāja mājas lapā. Saņemot pārliecinieties, ka iepakojums nav bojāts. Drošības gadijumam pirms lietošanas vieciet ierīces atiestatīšanu (reset).

Ir jautājumi - uzdod zemāk esošajā formā. Uz jautājumiem - „Kādas kriptovalūtas pirkt?“ - atbildēts netiek.

kriptovalutas/kur-nopirkt-kriptovalutu.txt · Labota: 15.03.2024 06:58 , labojis Imants