Lietotāja rīki

Vietnes rīki


bitcoin:bitcoin-macina-izveide

Bitcoin maciņa izveide

Iemeslu, kāpēc ir savajadzējušies Bitcoini (BTC) var būt daudz: sākot ar vajadzību samaksāt izspiedējvīrusu autoriem par sašifrēto datu atgūšanu, gan kā nelegālo ienākumu (kukuļu arī :)) pieņemšanas un uzglabāšanas, gan kā ieguldījums ar skatu nākotnē (var būt tikai ierobežots Bitcoinu daudzums - 21 miljons, tākā laika gaitā vērtība varētu augt).

Oficiālā Bitcoin mājas lapa https://bitcoin.org.

Sīkāka informācija, par visiem Bitcoin izmantošanas momentiem ir pieejama Getting Started lapā.

Izvēlamies Bitcoin maciņu

Oficiālajā Bitcoin mājas lapā tiek piedāvāts lejupielādēt dažādu autoru pārbaudītu programmatūru - Bitcoin maciņus.

Viena lieta, kam jāpievērš uzmanība - katrs maciņš glabā visu Bitcoinu darījumu vēsturi (sevādāk maciņš var nedarboties), līdz ar to ir jārēķinās ar to, ka maciņš var aizņemt uz datora cietā diska daudz vietas - šobrīd darījumu vēstures apjoms jau pārsniedz 60Gb. Taču ir arī maciņi, kur visa darījumu vēsture tiek turēta uz servera.

Ja plānos ir turēt paprāvas Bitcoin summas, tad, no drošības viedokļa, pareizi būtu izvēlēties turēt arī vēsturi, ja summas būs nelielas - var izvēlēties maciņus, kam transakciju vēsture glabājas uz servera.

Electrum Bitcoin maciņa uzstādīšana

Electrum (https://electrum.org/) Bitcoin maciņa transakciju vēsture tiek glabāta uz servera, līdz ar to - personīgā datora diska apjoms ir brīvs citiem noderīgākiem mērķiem.

Lejupielādējam programmatūru - priekš Windows var izvēlēties trīs variantus. Izvēlamies Standalone exacutable.

1. Izvēlamies, kāda tipa maciņu veidojam. Tākā tas ir pirmais maciņš, tad atzīmējam „Create a new walet“ un „Standart walet“.

2. Pierakstām šajā logā doto frāzi. Tā būs vajadzīga gadījumā ja nāksies mēģināt atjaunot maciņu, kā arī nākošajā instalēšanas ekrānā.

3. Ierakstām iepriekšējā ekrānā norakstīto frāzi. Pie kam, nepieciešams būs pašrocīgi un precīzi ierakstīt tekstu.

4. Definējam maciņa paroli.

5. Atļaujam konektēties pie tā servera, pie kura pats Electrum izlemj.

6. Esam pabeiguši instalēšanu. Lai varētu maciņā ieskaitīt Bitcoinus, ir jāuzzin sava maciņa identifikātors. Tas ir atrodams sadaļā Addresses.

7. Dotajā ekrānā ir vairākas adreses, var izvēlēties jebkuru, un uzklikškinot ar labo pogu to maciņa identifikatoru-adresi nokopēt un darīt to zināmu personai, ka gatava pārskaitīt Bitcoinus.

8. Lai nosūtītu Bitcoinus - izvēlāmies šķirkli Send. Pay To laukā ierakstām saņēmēja Bitcoin adresi. Apraksta laukā varam ierakstīt maksājuma mērķi. Bet Amount laukā norādām sūtāmo Bitcoinu daudzumu.

Ir jāpievērš uzmanība, ka pēc noklusējuma Electrum ir nokonfigurēts uz mBTC - miliBitcoin.

1 BTC = 1000 mBTC

bitcoin/bitcoin-macina-izveide.txt · Labota: 06.06.2019 09:02 , labojis 127.0.0.1