Lietotāja rīki

Vietnes rīki


aliexpress:ka_pareizi_izveleties_preci_aliexpress_un_ietaupit_pvn_muitas_nodoklis_atlaides

Kā atrast labu preci Aliexpress un ietaupīt?

Zemāk esošajā instrukcijā būs par to, kā izvēlēties labu preci Aliexpress un, iespējams, dabūt ātrāku piegādi un nemaksāt PVN un muitas maksājumus.

Galvenais kas ir jāatceras: esam gatavi ilgi gaidīt; esam gatavi saņemt ne to, ko vajag (vai nekvalitatīvu); esam gatavi atvērt pretenzijas problēmu gadījumā. Ja tas neatbaida … uz priekšu.

Kam ir jāpievērš uzmanība iepērkoties Aliexpress:

  • preces cena un pircēju atsauksmes par konkrēto mantu;
  • pārdevēja reputācija un atsauksmes par viņu;
  • mantas lokācija.

Preces cena, apraksts un pircēju atsauksmes par konkrēto mantu

Preces apraksts

Viena no lielākajām kļūdām, ko pieļauj veikala apmeklētāji - tā ir paļaušanās tikai un vienīgi uz mantas attēlu. Diemžēl mantas attēls bieži vien ir maldīgs. Manta var izskatīties daudz labāka nekā reāli tas ir. Piemēram, iegādājoties hūdiju, var likties, ka viņš ir silts, taču reāli sanāk, ka tas ir plāns poliestera hūdijs.

Mantas apraksts ir uzmanīgi jālasa, un vēlams lasīt to angļu valodas versijā. Jā - krievu valoda liekas tuvāka, taču tulkojumus uz šo valodu veic automāts. Līdz ar to var sanākt nianses, ka automāts tulkojumā ir norādījis tādu mantas īpašību, kas angļu valodā vispār nav minēta. Uzmanīga apraksta lasīšana var pasargāt no nevēlama pirkuma.

Tāpat ir ieteicams uztaisīt mantas lapas ekrānkopiju pirms pirkuma. Tas var palīdzēt domstarpību risināšanas procesā, kad pārdevējs ir atsūtijis gluži ne to, kas tika nopirkts, bet preces apraksts ir jau pamainījies.

Cena

Kad ir atrasta vajadzīgā manta iesaku nokopēt daļu no virsraksta un ievietot to vēlreiz meklētājā. Meklētājs izdos citas līdzīgas mantas ar, iespējams, labāku cenu. Tās var atvērt un apskatīties. Vēl jāņem vērā, ka pastāv vēl piegādes maksa. Mēdz gadīties, ka mantas cena ir pievilcīga, bet pieliekot piegādes cenu - gala cena nešķiet diez-ko laba.

Ir jābūt uzmanīgam, ja cena ir aizdomīgi maza. Piemēram, USB datu nesējs - „fleška“ - ja līdzīga Latvijā maksā ap €15, tad jābūt ļoti aizdomīgam, ja Aliexpress tā tiek piedāvāta pa €2.99. Jā - pārdevējs, visdrīzāk, mantu atsūtīs, taču tā būs viltojums, un, visdrīzāk, neatbildīs preces aprakstā norādītiem lielumiem - piemēram - reālā „fleškas“ ietilpība.

Atsauksmes par preci

Ir jāpievērš nopietna uzmanība atsauksmēm. Pie katras preces ir norādīts reitings zvaigznītēs, kā arī pārdoto preču daudzums.

Ja pārdoto preču daudzums ir neliels - esiet gatavi spēlēt laimes spēli - paveiksies vai nepaveiksies saņemt labu preci.

Reitings zvaigznītēs - ja ir virs 4 - tā ir laba zīme. Jo Tuvāk 5 zvaigznēm - jo labāk. Lai atlasītu preces ar labu reitingu meklēšanas laukā var atzīmēt, ka rādīt preces ar 4 un vairāk zvaigznēm.

Atsauksmes - ir jāsaprot, ka pircēji vairāk vēlas atstāt atsauksmes, ja prece tos nav apmierinājusi. Tāpat, aicinu ar Tevi, kad iegādājies un saņem kādu preci no Aļika - atstāt pozitīvu vai, ja kas neapmierina, negatīvu atsauksmi pie preces. Nav obligāti jātulko angļu valodā. Būs labi, ja atstāsi to latviski.

Pārdevēja reputācija un atsauksmes par viņu

Katru preci pārdod atsevišķs veikals, veikala nosaukumu var ieraudzīt blakus aliexpress logo.

Turpat izvēlņu rindā ir izvēlne „Feedback“ un varam uzzināt izvērstāku informāciju par pārdevēja reitingu.

Jo labāks pārdevējs, jo „Positive Feedback“ tiecas uz 100%, un visi lielumi pie „Detailed seller ratings“ arī tuvojas 5 zvaigznēm. Labāk neielaisties darījumos ar tādiem, kur Feedback mazāks par 96%, kā arī Rating mazāks par 4.6 zvaigznēm. Labi būtu iepazīties ar neitrālajām un negatīvajām atsauksmēm - svešvalodā rakstītos labi iztulkos Google.Translate.

Preces atrašanās vieta

Ja grib ietaupīt naudu, tad šim jautājumam ir jāpievērš nopietna uzmanība.

Šobrīd jau ir pieņemts, ka preces no trešām valstīm (t.i. Ķīnas) no 2021. gada 1. janvāra tiek apliktas ar PVN sākot no €0. Un, ja preces cena būs virs €45, tad vēl ir jāmaksā muitas nodoklis.

Taču ir iespēja izvairīties no šādu maksājumu nomaksas.

Meklējot preces - pievērs uzmanību „Ship from“ laukam. Tur tiek norādītas valstis, no kurām prece tiks nosūtīta. Tāpēc apbruņjušies ar Eiropas Savienības valstu sarakstu izvēlamies no saraksta tuvākās valstis un skatāmies piedāvājumu.

Vislielākā varbūtība ir trāpīt Spānijā, ka vajadzīgā manta būs pieejama. Jā, tā būs dārgāka par Ķīnā esošo mantu, varbūt arī piegāde būs dārgāka, taču, ja Ķīnas mantai pieskaita 21% PVN maksu, tad, iespējams, būs vērts „pārmaksāt“.

Pastāv varbūtība, ka preci var atsūtīt no vairākām ES valstīm, tad jau preces aprakstā izvēlamies, no kuras valsts vēlamies saņemt preci un vērojam, kā mainās preces un piegādes cenas. Piemēram, mēdz gadīties, ka maksa par sūtīšanu no Polijas ir mazāka, bet cena precei lielāka, Spānijā, piemēram, otrādi - tad saskaitām šīs cenas un izvēlamies.

Gadījumu, ka no Spānijas pirkta prece tiek atsūtīta no Ķīnas - tā nav bijis. Taču, ja tas tā notiktu, varētu iesniegt pretenziju un prasīt no pārdevēja atlīdzināt papildus izdevumus.

aliexpress/ka_pareizi_izveleties_preci_aliexpress_un_ietaupit_pvn_muitas_nodoklis_atlaides.txt · Labota: 28.12.2020 10:42 , labojis Imants