Lietotāja rīki

Vietnes rīki


covid_19

Šī ir veca dokumenta versija!


COVID-19, Koronavīruss, ieteikumi, profilakse

Kas būtu jāievēro koronavīrusa sakarā?

Daudzās valstīs pašlaik notiek izolācijas fāze. Bet, iespējams, kādā brīdī infekcija sāks izplatīties, izmantojot vietējo pārnešanu. Tajā brīdī galvenā prioritāte ir palēnināt izplatību, un tas, ko mēs darām kā indivīdi un kopienas, būs kritiski svarīgs.

Sekot koronavīrusa izplatībai: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Par laimi nopietnu slimību risks ir zems, īpaši bērniem. Bet risks ir lielāks gados vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar sliktu veselības stāvokli. Viss, ko mēs varam darīt, lai palēninātu izplatību, palīdzēs aizsargāt paaugstināta riska cilvēkus, un mazāk cilvēku kopumā inficēsies.

Ir praktiskas lietas, ko katrs var darīt, lai samazinātu inficēšanās risku. Tiem ir nepieciešama prakse, tāpēc sāciet to darīt tagad. Jūs joprojām varat inficēties, taču ir vērts mēģināt izvairīties no infekcijas, jo lēnāk vīruss izplatīsies, jo labāk. Palēniniet izplatību, iegūstiet laiku.

Pārtrauciet pieskarties sejai. Īpaši pārstājiet pieskarties acīm, degunam vai mutei. Tas ir daudz grūtāk, nekā izklausās. Bet, ja jūs sākat praktizēt tagad, jūs ātri to apgūsiet.

Bieži mazgājiet rokas. 20 sekundes mazgāt ar ziepēm un ūdeni vai berzēt rokas ar spirta roku želeju. Īpaši mazgājiet rokas pirms ēšanas vai pieskāršanās pie ēdiena. Daži speciālisti iesaka ģērbt vienreizlietojamos cimdus un bieži tos mainīt, bet tik un tā - roku mazgāšana ir pirmajā vietā.

Ja jūs vai ģimenes loceklis lietojat recepšu medikamentus, pārliecinieties, vai jums ir pietiekošs to krājums, piemēram, vismaz uz 4 nedēļām.

Neaizraujieties pērkot daudz pārtikas, lai izdzīvotu zombiju apokalipsē. Bet iegādājieties nedaudz papildu. Dariet to kad parasti dodaties iepirkties - pievienojiet dažas papildu lietas. Nodrošiniet pārtikšanu uz 2 nedēļām, ieskaitot šokolādi vai citus ēdienus. Neaizmirstiet par mājdzīvniekiem.

Kad izejat ārā, ievērojiet vismaz 2 metru attālumu no cilvēkiem. Īpaši no cilvēkiem, kuriem ir simptomi (klepus, utml), taču daži cilvēki var pārnēsāt vīrusu bez simptomiem, tāpēc, kur iespējams, ievērojiet noteiktu attālumu no citiem. Izvairieties no sarokošanās, utt. Atcerieties par roku mazgāšanu un sejas neaiztikšanu. Jebkas, kam Jūs pieskaraties, var saturēt infekcijas pilienus.

Lai arī sejas maska šķiet laba ideja, tā var radīt nepatiesu drošības sajūtu. Ir maz pierādījumu tam, ka tā var novērst infekciju kad to nēsā sabiedrība. Bet to ir noderīgi likt slimam cilvēkam, lai samazinātu vīrusa izplatīšanos.

Ja jūs vai tuvinieks saslimst, ievērojiet sekojošo: Pirms došanās pie ārsta vai slimnīcu, piezvaniet un pakonsultējieties par savu rīcību. Rūpējieties par slimiem ģimenes locekļiem vienlaikus cenšoties neinficēties.

Pārunājiet ar ģimeni un draugiem. Esiet gatavs tam, ka daži cilvēki būs ar mieru par to runāt, citi to nevēlēsies. Bet vispārējs padoms ir tāds, ka tas ir labs veids, kā emocionāli sagatavoties neierastai situācijai.

Diemžēl, tas var ātri nebeigties. Iespējams, ka jaunais koronavīruss (vai tā paveids) būs atkal nākamajā gadā. Tā var pat kļūt par sezonālu infekciju katru ziemu atgriežoties atpakaļ. Maratons, nevis sprints.

Ja uz pāris nedēļām esat iestrēdzis mājās, neaizmirstiet par skype / facetime / google hangouts / utt., kas ir lielisks veids, kā pabūt kopā ar draugiem un ģimeni. Ja darba specifika to ļauj, parunājiet ar savu darba devēju par iespēju strādāt no mājām.

Ja jūs vadāt uzņēmumu vai organizāciju, apmāciet darbiniekus, lai cilvēka prombūtne nespētu paralizēt jūsu biznesa darbību.

Avots: https://twitter.com/alimanfoo/status/1232693018295250946

covid_19.1583226983.txt.gz · Labota: 03.03.2020 11:16 , labojis Imants