Satura rādītājs

Kur un kā var nopirkt kriptovalūtu?

Ja jau esi nonācis šajā lapā, tad, laikam esi aizdomājies par iespēju iegādāties sev nākotnei kādu kriptovalūtu (Bitcoin, Ethereum, XRP(Ripple), Chainlink, utt.).

Uz ieraksta izveides brīdi pasaulē ir vairāk nekā 6000 (sk. https://coinmarketcap.com/) dažādu kriptovalūtas monētu. Vairums no tām ir nekam nederīgas, un, lielākoties, paredzētas pašu monētu radītāju peļņai.

Atceries!!! Investēšana kriptovalūtās ir riskants pasākums. Ņemot vērā, ka monētu cenas svārstās lielos diapazonos - investē tikai to naudas apjomu, kādu esi gatavs zaudēt!!! Jebkurā gadījumā - veic papildus izpēti.

Un vēl. Dažas saites ir referālsaites - t.i., ja klikškināsiet saiti un reģistrēsities, tad es saņemšu nelielu kompensāciju par jauna klienta piesaisti.

Varianti, kā var nopirkt kriptovalūtu:

Valūtas iegāde no privātpersonas

Tākā šis ir diezgan aktuāls temats, tad šajā gadījumā ir jābūt ļoti uzmanīgam. Šajā jomā ir saradies daudz krāpnieku, kas gatavi iedzīvoties uz cilvēku nezināšanas rēķina. Rezultātā var nedabūt nekādu kriptovalūtu, bet arī zaudēt savu naudu. Šis kriptovalūtas iegādes variants netiek apskatīts.

Valūtas maiņas servisi

Eksistē arī fiziski naudas maiņas punkti, taču šeit runa ies par naudas maiņas servisiem internetā.

Pirms ķerties pie konkrēta kriptovalūtu maiņas punkta pakalpojumu izmantošanas labi būtu pameklēt atsauksmes par šo naudas maiņas punktu.

Ir jārēķinās, ka jebkurš naudas maiņas punkts veiks KYC (zini savu klientu) pārbaudi - var palūgt iesniegt pases vai personas ID fotogrāfiju, selfiju, kā arī pat komunālo pakalpojumu rēķinu.

Viens no maiņas punktu mīnusiem ir lielās darijumu komisijas. Tas attiecas gan uz kriptovalūtas maiņu, gan līdzekļu pārskaitījumiem.

Kā arī - daudzi maiņas punkti nestrādā ar parasto naudu - nav iespējams pārskaitīt un veikt naudas apmaiņu.

Kriptovalūtu biržas

To ir daudz. Tāpēc ieteikums izvēlēties lielākās pēc apgrozījuma biržas. Biržu sarakstu ar apgrozījumu var ieraudzīt https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/ lapā.

Būs nepieciešams apgūt nelielus biržas tirdzniecības pamatus. Kā izlikt pirkšanas/pārdošanas orderus, utt. Instrukcijas var atrast Youtubē.

Protams, būs nepieciešams veikt KYC darbības. Daļai biržu, ja darījumi notiek līdz noteiktam apjomam - var iziet vienkāršoto KYC.

Kā plusus biržu izmantošanā varu minēt:

Mīnusi:

Ja ir plāns nopirkt un turēt, tad var izvēlēties populārākās - kura vairāk patīk. Protams, veic arī patstāvīgu izpēti.

Biržas:

Bitstamp (veicot reģistrēšanos izmanotojot šo saiti saņemsi $20 bonusu, kad veiksi kriptovalūtas pirkumu virs $100.):

Binance (ja kas - reģistrējoties izmantojot šo saiti, saņemsi 10% cashback no komisiju maksām):

Procentu ienākums no kriptovalūtām

Bez iespējas, ka vienkārši nopirkt un turēt kriptovalūtu un gaidīt, kad tās vērtība augs, pastāv iespēja ar kriptovalūtu pelnīt procentus.

Ir divi ienākuma gūšanas varianti:

Protams, noderīgi ir atcerēties, ka vienmēr pastāv iespēja, ka nosauktie uzņēmumi var pazust no zemes virsmas ar visu kriptovalūtu - tāpēc vienmēr ir jāizvērtē riski.

Kur varu glabāt savu kriptovalūtu?

Atceries. Glabājot kriptovalūtu maiņas servisā vai biržā - nauda ir pakļauta riskam. Birža var tikt uzlauzta, var izdomāt, ka esi atbalstījis teroristus un 101 iemeslu. Un liegt piekļuvi kriptovalūtai. Un ej pierādi - ka nēesi pingvīns.

Tāpēc drošākais variants ir tad, kad atslēga no tava kriptomaciņa atrodas pie Tevis.

Viens no variantiem ir uzsādīt maciņu savā datorā. Ir jāmeklē atbilstošais maciņš izvēlētai kriptovalūtai. Un, protams, jāveic nopietna izpēte par katru maciņu. Šim variantam ir jābūt pārliecībai, ka dators netiks savīrusots vai uzlausts, jo tad, liela iespēja, ka maciņa informācija tiks nokopēta, un kriptonauda tiks nozagta. Divkārt uzmanīgākam ir jābūt, ja izdomā maciņu turēt telefonā vai planšetē - labāk to nedarīt!

Savukārt, labākais maciņa veids fiziskais maciņš. Tā ir neliela ierīce, kura uzģenerē maciņu un visas darbības notiek ierīcē. Viņa var stāvēt plauktā, ja vien nav fiziskas piekļuves - nozagt nevarēs. Pie kam, ja nozags, ir 24 vārdu „atslēga“, un ja to neturēs kopā ar ierīci - skaiti, ka ierīce būs vienkārši mikroshēmas gabaliņš.

Bet ja būs nozagta tikai ierīce, atlīks tikai iegādāties jaunu ierīci un ar 24 vārdu „atslēgu“ varēs atjaunot piekļuvi glabātai kriptovalūtai.

Par pašu ierīci un kā tas strādā var palasīt un iegādāties https://shop.ledger.com/pages/ledger-nano-x?r=aba1bd390c6b. Uzmanību! Nepērciet šo ierīci citās vietnēs (ebay, amazon utml) - tikai ražotāja mājas lapā. Saņemot pārliecinieties, ka iepakojums nav bojāts. Drošības gadijumam pirms lietošanas vieciet ierīces atiestatīšanu (reset).

Ir jautājumi - uzdod zemāk esošajā formā. Uz jautājumiem - „Kādas kriptovalūtas pirkt?“ - atbildēts netiek.